Стаття:
Категорія: Розробка
Автор: seo-itk
Перегляди: 259
Опубліковано: 16/04/2020

Як створити сайт. Частина 1: Чи вам потрібен САЙТ?

А ви чули? В зв’язку з пандемією з’явилися нові онлайн-ресурси для розваг та спілкування – онлайн-бари. Реалізували цю затію на платформі для відеодзвінків Whereby і назвали нове місце для віртуальних посиденьок Stay The F@ck Home. Людям подобається.

Які висновки ми можемо зробити, прочитавши цю цікаву інформацію? Для будь-якої ідеї можна створити онлайн-продукт, для будь-яких активностей можна створити сайт.

Не має значення, хто ви – компанія будь-якого розміру, незалежний експерт, спеціаліст, представник творчої професії, викладач, культурна чи освітня установа… – власний сайт знадобиться кому завгодно.

Не має значення, що ви пропонуєте – товари масового попиту, роботи, послуги, сервіси, інформацію, знання, результати інтелектуальної чи творчої праці, емоції, розваги – в інтернеті можна продати що завгодно.

Як швидко перевірити ідею щодо доцільності створення сайту

Виникає питання – чи вартує витрачати час, кошти, зусилля, щоб запустити бодай сайт-візитівку? Давайте розглянемо для прикладу типовий офлайн-бізнес, якому, по ідеї, «нема що робити в інтернеті». Нехай це буде сервіс автомобільного обслуговування. Проведемо швидкий аналіз, щоб зрозуміти:

 • Скільки людей шукає послуги СТО в конкретному місті, регіоні, саме через інтернет.
 • Яка конкуренція по даному сегменту послуг в мережі.
 • Які саме послуги СТО шукають.

Для початку зареєструйтеся на сервісі Google Ads, увійдіть в акаунт, виберіть «Інструменти», далі Keyword Planner (планувальник ключових слів), далі «Знайдіть нові ключові слова».

Як створити сайт. Частина 1: Чи вам потрібен САЙТ? 1

 

Як створити сайт. Частина 1: Чи вам потрібен САЙТ? 2

Підходящі слова, котрі характеризують послуги компанії це: «автосервіс», «СТО», «діагностика авто», «Замена масла в КПП», та інші роботи, котрі виконує майстерня. Пишемо на двох мовах одразу, адже потенційні клієнти також двомовні.

Як створити сайт. Частина 1: Чи вам потрібен САЙТ? 3

Далі вибираємо регіон, адже бізнес прив’язаний до конкретного міста. Далі «Отримати результати» і ось, що ми бачимо:

 • Середня кількість пошукових запитів по ключовому слову «СТО» в місяць – 1 300.
 • Мінімальна кількість потенційних клієнтів за один місяць – 800 людей.
 • Конкуренція в цій ніші – низька.

Як створити сайт. Частина 1: Чи вам потрібен САЙТ? 4

Які висновки може зробити власник автосервісу після такого коротенького аналізу? Чом би й ні? Чому б не запустити сайт-візитівку? Звичайно, автівки через інтернет не ремонтуються, клієнтам і надалі доведеться їхати до автомайстерні. Зате:

 • Більше немає потреби платити за офлайн-рекламу (біг-борди, сіті-лайти, банери, флаєри) з простою метою – щоб люди знали, що в цьому районі обслуговують автомобілі. Сайт розповідає про бізнес безкоштовно і цілий рік.
 • На сайті можна вказати контакти майстерні, адресу на Google-картах, розклад роботи. Віртуальний офіс – це зручно для відвідувачів.
 • Можна описати на сайті всі послуги, котрі надає майстерня, і витрачати менше часу на телефонні переговори з клієнтами на тему «А чи робите ви….?».   
 • Можна вказати точні або приблизні ціни на послуги – це також економить час. 

Як створити сайт. Частина 1: Чи вам потрібен САЙТ? 5

Так міркує розсудливий та передбачливий керівник. Але ми живемо не в ідеальному світі. На всі аргументи щодо доцільності інтернет-представництва власники бізнесу та приватні особи мають контраргументи. Давайте розглянемо основні сумніви.

«Мені сайт не потрібен» – невже?

       1. Наші конкуренти не мають сайту і мені не треба.

Відповідь: так це ж чудово, якщо в інтернеті поки що (ключове слово) у вашій ніші немає конкуренції, будете «монополістом». Краще йти своїм шляхом, а не оглядатися на сусіда.

      2. Немає зайвих грошей на таке «задоволення».

Відповідь: це питання елементарних розрахунків. Будь-який бізнес, навіть мікро, так чи інакше тратиться на рекламу: оплата місця в місцевому каталозі типу «жовті сторінки», оренда банеру в людних місцях, рекламний пост в місцевому пабліку в соціальних мережах – це все затрати, аби бути на виду та на слуху. Підсумуйте, скільки ви тратите в рік на подібний «піар»? Можливо, краще ці гроші вкласти один раз в простенький, недорогий, але функціональний сайт, і забути на довгі роки про рекламні активності?

       3. У нас навіть секретаря немає, хто буде займатися сайтом?

Відповідь: насправді обслуговування візитівки для малого бізнесу не потребує значних зусиль. Співпраця з вебстудією – це як профілактичний візит до стоматолога 1-2 рази на рік. Отримали в користування новенький, повністю готовий та заповнений контентом сайт, котрий функціонує сам по собі, без втручання. Через деякий час звернулися в ту саму студію, щоб вам допомогли продовжити оренду домену, оплатили хостинг, можливо в бізнесі відбулися якісь зміни, наприклад, з’явилась нова послуга для клієнтів – оновили інформацію на сайті.

Самостійно оновлювати контент – також нескладно. Адмінка – проста та зрозуміла, до того ж, хороша вебстудія вчить користуватися адміністративною панеллю. Наповнювати сайт зможе як керівник, так і працівники.

Як створити сайт. Частина 1: Чи вам потрібен САЙТ? 6

       4. Нам вистачає клієнтів.

Відповідь: насправді клієнтів не буває забагато. Розумна стратегія для бізнесу: якщо замовлень стає більше, потрібно розширюватися, рости, масштабуватися. А для цього – наймати більше персоналу, знаходити більше робочих інструментів, купувати чи орендувати додаткові офісні та виробничі приміщення. Щоб відповідати релевантною пропозицією на попит.

Якщо ви не готові до розвитку (а так буває і це не критично), то зі зростанням клієнтської бази кількість можна перетворити в якість і працювати з найкращими клієнтами: котрі можуть заплатити дорожче, котрі можуть купити більше, котрим подобаються саме ваші ідеї та бачення. Чи просто мати справу лише з лояльними, постійними покупцями.

       5. Мені достатньо соціальних мереж.

Відповідь: зовнішні платформи можуть бути зручними і закривати всі потреби для блогера, або для експерта, щоб розвивати особистий бренд, або для спеціаліста, щоб оформити портфоліо. Але пам’ятайте: ваша сторінка насправді вам не належить. Це не ваш ресурс. Давайте згадаємо – скільки YouTube-каналів заблоковано назавжди, як багато Instagram-профілів забанено через безглузді причини. І скільки часу, скільки зусиль було затрачено заради підписників.

Без сумніву, соціальні мережі – це корисний інструмент. Але краще соцмережі зробити додатковим способом для досягнення своєї мети, а не основним.

На сторонніх ресурсах потрібно дотримуватися встановлених правил. Якщо у вас свій «статут» і ви хочете безперешкодно керувати «монастирем», потрібен незалежний сайт.

Це далеко не всі «відмазки», але ми можемо зробити висновки. Якщо ви не продаєте через інтернет-магазин реальний товар, це не означає, що ви не продаєте взагалі нічого. З допомогою сайту ви отримуєте користь:

 •  Монетизація – реклама, реферальні посилання.
 •  Відкриваєте нові можливості для професійного розвитку.
 •  Розвиваєте власний бренд.
 •  Привертаєте увагу аудиторії, збільшуєте кількість підписників.
 •  Здійснюєте автоматизацію бізнес-процесів, а отже отримуєте лояльність партнерів та клієнтів.
 • Організовуєте навчання персоналу, а отже отримуєте лояльних працівників.

Як створити сайт. Частина 1: Чи вам потрібен САЙТ? 7

Перелік «профітів» не повний. Просто пам’ятайте – можливості інтернету безмежні. Просто займайтеся улюбленою справою, що вам по душі, в чому ви експерт – і обов’язково знайдеться ідея щодо сайту, а    далі – вигода. Вигода не завжди виражена в грошах, вигоду складно порахувати, конвертувати, але це завжди здійснення ваших мрій, прагнень, досягнення особистих чи ділових цілей.

Отож, всім знайдеться місце в онлайні. Всі отримають свою вигоду з онлайну. Не переконали? Ви «не такий?». Давайте поговоримо, можливо, ви просто не бачите свого шляху?

Давайте
поговоримо
Залиште запит і ми якнайшвидше знайдемо для вас рішення!
Контакти
на гору
до контактів