Стаття:
Категорія: Блог, Маркетинг
Автор: Ольга Молодець
Перегляди: 303
Опубліковано: 23/09/2019

Базове SEO просування сайтів: що варто знати?

З метою залучення максимальної кількості користувачів інтернету, будь-який створений і наповнений корисною інформацією сайт повинен стати популярним, тільки тоді він буде виправдовувати своє призначення.

В умовах великої конкуренції у просторах Інтернету найбільш ефективними є комплексні пошукові методи SEO просування сайту з використанням технічних і маркетингових заходів. У зв’язку з постійним вдосконаленням алгоритмів ранжування пошукових систем, змінюються і способи розкрутки. Розглянемо, за допомогою яких методів можна підвищити популярність інтернет-ресурсу після його індексації пошуковими системами.

 

Перший етап SEO просування: внутрішня оптимізація

SEO просування Підвищити рейтинг порталу в пошуковій видачі допоможе внутрішня і зовнішня оптимізація контенту під популярні тематичні запити користувачів. Результатом цих заходів стане поява сайту в топі видачі після введення пошукової фрази. Внутрішню оптимізацію доцільно виконувати на етапі наповнення сторінок. Можна оптимізувати і готовий портал, але при цьому піде набагато більше часу.

Методи пошукової оптимізації мають на увазі виконання цілого комплексу заходів. На першому етапі обов’язково вивчається специфіка і тематика сайту, а також виконується аналіз його попередньої історії розвитку. Перевіряються і усуваються помилки.

На наступних етапах проводиться:

  1. Аналіз семантичного ядра і на його основі, за допомогою програмних сервісів, здійснюється підбір найбільш популярних ключових запитів, відповідних тематиці ресурсу.
  2. Інформаційне наповнення унікальним і відповідним SЕО вимогам контентом. Методи розкрутки сайтів передбачають розробку нових розділів (категорій), а також постійне оновлення інформації.
  3. Визначення точок входу користувачів на сайт через релевантні сторінки. Вони наповнюються унікальним текстом, що містить тематичні ключові фрази і максимально точно відповідає на питання клієнтів. Визначити сторінки, які краще за інших підходять для розміщення ключових фраз, можна за допомогою пошуку Google по ключовому запиту, який потрібно просувати. Перша стаття у видачі – найбільш релевантна.
  4. Коригування мета-тегів для надання структурованої інформації про веб-сторінку пошуковій системі.
  5. Внутрішня перелінковка між сторінками інтернет-ресурсу.
  6. Для коректної і швидкої індексації сторінок пошуковими системами необхідне також правильне налаштування файлу robots.txt. З метою швидкої індексації необхідних сторінок створюється карта сайту, яка сигналізує пошуковій системі про появу нових сторінок.

 

Другий етап SEO просування: зовнішня оптимізація порталу

сео просування сайтівЗовнішні методи просування сайтів передбачають нарощування посилань на релевантні сторінки інтернет-ресурсу. Збільшити зовнішню кількість посилань можна шляхом розміщення їх в каталогах популярних порталів або на платній основі безпосередньо на сторінках часто відвідуваних ресурсів (блокові або контекстні посилання). Таким же чином можна помістити статті з посиланнями на інших текстових біржах або спеціальних платних тематичних ресурсах. Зовнішні посилання мають велику вагу при ранжуванні інтернет-ресурсів пошуковими роботами.

При плануванні способів нарощування посилальної маси не варто допускати занадто швидкого зростання їх кількості, так як пошукові системи можуть в такому випадку штучно знизити ранг сайту – накласти відповідний фільтр. Тому цю справу варто довірити лише SEO-спеціалісту, який складе перелік необхідних запитів (анкорів) для розміщення посилань, підбере якісні та тематичні ресурси, слідкуватиме за темпами росту посильної маси.

 

Додаткові заходи з просування сайтів

Алгоритм роботи пошукових систем передбачає аналіз тривалості перебування клієнтів, і якщо користувачі не будуть затримуватися на електронних сторінках, то пошукові системи знижують рейтинг таких ресурсів. Тому в рамках використання білих методів просування сайту, передбачаються ті, які зможуть зацікавити клієнтів.

сео просуванняДля досягнення цієї мети:

  1. Виконуються заходи для підвищення зручності користувачів при читанні сторінок. Зайшовши на сайт, клієнт повинен отримати на всі питання максимально точні відповіді і всю необхідну інформацію, представлену в зручному для ознайомлення вигляді. Зрозуміла навігація, ретельно вивірений зміст розділів, вдала посадкова тематична сторінка збільшують час вивчення відвідувачами контенту сайту.
  2. Крім заголовків і тегів Title, оптимізується і зміст сніпета (Description) для більшої привабливості сторінок в пошуковій видачі.
  3. Проводиться робота з самим контентом. Структурування статті тегами Н1-Н6, використання графіків, картинок і списків зацікавлять користувача, він захоче поділитися посиланням з друзями. Сторінки сайту повинні наповнюватися новими даними, а інформація постійно оновлюватися і відповідати дійсності.
  4. Виконується оптимізація швидкості відкриття розділів (сторінок) сайту (швидкість завантаження), інакше клієнт не чекатиме довгої завантаження і повернеться на пошукову сторінку.

Розглянуті методи і способи SEO просування сайтів не є постійними і обов’язковими. Використовується багато стратегій для розкрутки інформаційних ресурсів, які періодично удосконалюються і змінюються, у кожного фахівця своя методика і своє уявлення про кінцевий результат. У будь-якому випадку, комплексне просування інтернет-ресурсів є більш ефективним.

Давайте
поговоримо
Залиште запит і ми якнайшвидше знайдемо для вас рішення!
Контакти
на гору
до контактів